دکتر سعید ملایری

شنوایی شناسی


رابطه بارداری و وزوز گوش چیست؟

یکی از علائم کمتر شناخته شده دوران بارداری وزوز گوش استکه به شکل صدای زنگ، خش خش، وزوز، غرش یا صدای زوزه در گوش بروز پیدا می کند.

رابطه بارداری و وزوز گوش

بارداری دوران هیجان انگیزی است، اما علائم ناراحت کننده بسیاری مانند خستگی، حالت تهوع، نوسانات خلقی، سردرد، کمردرد و مشکلات دیگر را به همراه دارد.یکی از علائم کمتر شناخته شده دوران بارداری وزوز گوش استکه به شکل صدای زنگ، خش خش، وزوز، غرش یا صدای زوزه در گوش بروز پیدا می کند. ( شما می توانید صدای وزوز گوش خود را ضبط کنید و از طریق این فرم برایمان بفرستید ) برای برخی، وزوز گوش ممکن است با ریتم ضربان قلب آن ها که به عنوان وزوز ضربان دار شناخته می شود، مطابقت داشته باشد.

درمان دارویی وزوز گوش

وزوز گوش در دوران بارداری چقدر شایع است؟

انجمنوزوز گوش بریتانیاتخمین می زند که وزوز گوش شایع ترین مشکل گوش گزارش شده در دوران بارداری است که تقریبا یک زن از هر سه زن باردار را در مقایسه با زنان همان گروه سنی که باردار نیستند، تحت تاثیر قرار می دهد.علاوه بر این، از هر سه زنی که قبل از بارداری وزوز گوش را تجربه کرده اند، دو نفر از بدتر شدن علائم در دوران بارداری، به ویژه در حدود چهار تا شش ماهگی حاملگی گزارش می دهند.

علت وزوز گوش در دوران بارداری چیست؟

در بسیاری از موارد، تغییرات طبیعی هورمونی و گردش خون علل اصلی ایجاد وزوز در دوران بارداری هستند.وزوز گوش هم چنین می تواند ناشی از یک بیماری زمینه ای باشد که ممکن است به بارداری مرتبط باشد یا نباشد، مانند فشار خون بالا، میگرن، عفونت گوش، کمبود آهن، استرس، کم خوابی و تجمع جرم گوش.

فشار خون بالا

گوش داخلی به شدت به تغییرات جریان خون حساس می باشد. بنابراین فشار خون بالا می تواند باعث وزوز گوش و کاهش شنوایی شود.فشار خون بالا در دوران بارداری می تواند نشان دهنده پره اکلامپسی یا سندرم HELLP باشد که می تواند به اورژانس های پزشکی برای مادر و جنین تبدیل شود.همه افراد مبتلا به فشار خون بالا دچار وزوز گوش نمی شوند، اما اگر مشکوک به فشار خون بالا هستید، به خصوص در دوران بارداری، لازم است که فورا به پزشک مراجعه کنید.

طب گیاهی و اسلامی در درمان وزوز گوش

میگرن

میگرن باعث حساسیت به صدا می شود و شما را در معرض افزایش خطر ابتلا به وزوز گوش قرار می دهد.در صورت تجربه مکرر میگرن یا وزوز گوش با پزشک خود مشورت کنید.

ارزیابی وزوز گوش

عفونت گوش

سیستم ایمنی در دوران بارداری ضعیف می شود، به این معنی که احتمال ابتلا به ویروس و هم چنین تجربه علائم آلرژی در این دوران بیشتر می شود.این موضوع می تواند منجر به عفونت گوش شود که می تواند باعث وزوز گوش و کاهش شنوایی شود.

علت زنگ گوش چیست؟

کمبود آهن

زنان باردار در معرض افزایش خطر کم خونی (فقر آهن) هستند.اگر در رژیم غذایی خود آهن کافی دریافت نکنید، ممکن است طیف وسیعی از علائم از جمله وزوز گوش و کاهش شنوایی را تجربه کنید.مطمئن شوید که ویتامین دوران بارداری شما آهن کافی دارد و غذاهای غنی از آهن مانند اسفناج، حبوبات، بوقلمون، گوشت قرمز، بروکلی و شکلات تلخرا در رژیم غذایی خود گنجانده اید. برای کسب اطلاعات بیشتردر مورد این و سایر دلایل وزوز گوش در دوران بارداری یا تعیین قرار ملاقات با شنوایی شناس خود، امروز با مرکز شنوایی شناسی و سمعک نیوشا تماس بگیرید.

رابطه بارداری و وزوز گوش

منبع: aaronshearingcare.com


آدرس مطب : تهران ،انتهای خیابان امام خمینی سپه غربی نرسیده به بزرگراه یادگار امام خمینی ،پلاک 1386
تلفن : 66845959 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
چگونه درد عفونت گوش را تسآزمایش شنوایی اطفالمرکز تخصصی نیوشامعرفی اپلیکیشن نیوشابیوگرافیآشنایی با کم شنواییسمعک و توانبخشی شنواییکلینیک بدشنواییکلینیک وزوز گوشاینفوگرافمقالات عمومیاخبارآزمون های تشخیصیمقالات تخصصیگالری فیلمسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرمصاحبه هاصفحه اصلیسخن هفته