دکتر سعید ملایری

شنوایی شناسی


انتشار تصویر ملکه انگلیس با سمعک برای اولین بار

برای اولین بار ملکه انگلیس برای حضور در یک مراسم عمومی با سمعک رویت شد. تصویر ملکه ی 93 ساله با یک سمعک قرمز و قهوه ی رنگ در گوش راست خود در هنگام رفتن به یک کلیسا در املاک خود منتشر شده است.

ملکه پنج سال بعد از همسر خود یعنی پرنس فلیپ که از یک سمعک پشت گوشی ظریف استفاده می کرد، با سمعک دیده شده است.

سمعک ملکه انگلیس

گفته می شود هر چند ملکه خیلی پیر شده است اما زمام کار های خانواده ی سلطنتی را از دست نداده و همچنان سعی در حل امورات خانواده دارد. از جمله ی این موارد می توان به نشست اضطراری و دعوت از پرنس هری، چالز و ویلیام برای مشخص کردن آینده خانواده سلطنتی اشاره کرد.

نوع سمعکی که ملکه ی انگلیس استفاده می کند در واقع سمعک داخل مجرا می باشد. بنابر رفرنس های ادیولوژی این سمعک برای افت های شنوایی شدید مناسب نبوده و بیشتر برای افت های ملایم و متوسط استفاده می شود. در حالت کلی سمعک ها برای افرادی مفید هستند که حداقل مقداری باقی مانده ی شنوایی دارند و بدون سمعک نیز می توانند برخی صدا های بلند را بشنوند. لذا با توجه به نوع سمعک ملکه می توان نتیجه گرفت افت شنوایی او زیاد شدید نیست.

تصویر ملکه در هنگام رفتن به یک کلیسای St Mary Magdalene خود برای یک نشست تاریخی با پرنس هری با سمعک گرفته شده است. هنوز معلوم نیست که در هنگام نشست نیز آیا ملکه از سمعک خود استفاده خواهد کرد یا نه. ملکه ی 93 ساله کشور بریتانیا الان از تکنولوژی کمک گرفته است تا صدا ها را آسان تر و بهتر بشنود.

پرنس فلیپ 98 ساله نیز اولین بار در سال 2014 با سمعک دیده شده بود. در کنار گوش او یک نوار مفتولی نازک دیده می شود که تصویر آن در هنگام حضور در کاخ باکینگهام گرفته شده است. سمعک پرنس فلیپ نیز از نوع رسیور داخل مجرا (RIC) می باشد.

ملکه قبلا و در هنگام حضور در کنسرت راک All-star برای تولد 60 سالگی خود هم ثابت کرده بود که از امکان بروز آسیب شنوایی در سر و صدای بلند آگاه است. او از پلاگ های زردرنگ محافظ صوت در هنگام گوش دادن به آهنگ هایی از Sir Paul McCartney و Sir Elton John در سال 2012 استفاده کرده بود.

برای مشاهده و اطلاع از انواع سمعک ها، قیمت سمعک و خرید سمعک با کارشناسان مرکز نیوشا، تماس بگیرید.


آدرس مطب : تهران ،انتهای خیابان امام خمینی سپه غربی نرسیده به بزرگراه یادگار امام خمینی ،پلاک 1386
تلفن : 66845959 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مرکز تخصصی نیوشامعرفی اپلیکیشن نیوشابیوگرافیآشنایی با کم شنواییسمعک و توانبخشی شنواییکلینیک بدشنواییکلینیک وزوز گوشاینفوگرافمقالات عمومیاخبارآزمون های تشخیصیمقالات تخصصیگالری فیلمسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرمصاحبه هاصفحه اصلیسخن هفته