دکتر سعید ملایری

شنوایی شناسی


انجام نخستین عمل جراحی سمعک قابل کاشت

نخستین عمل جراحی سمعک قابل کاشت استخوانی باها ( BAHA) درمرکز آموزشی و درمانی الزهرا اصفهان با موفقیت انجام شد.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، رییس بخش گوش و حلق و بینی مرکز آموزشی و درمانی بیمارستان الزهرا اصفهان گفت: این عملِ منحصر به فرد ، در حال حاضر در دنیا به عنوان جدیدترین و موثرترین راه درمان برای بیماران دچار کم شنوایی شدید گوش استفاده می شود.

دکتر سعید سهیلی پور با بیان اینکه تیم پزشکی 5 نفره در انجام این عمل همکاری کردند افزود: عمل جراحی بر روی کودک پنج ساله ای که از ابتدای تولد دچار انسداد کامل مجرای یک گوش بوده با موفقیت انجام شد.

وی با اشاره به اینکه این سمعک در روی استخوان جمجمه و پشت گوش نصب می شود گفت: این عمل جراحی برای بیمارانی که کاهش شنوایی شدید یک طرفه یا ناهنجاری های مادرزادی یک طرفه گوش دارند انجام می شود.

دکتر سعید سهیلی پور از هزینه بالای این نوع پروتز که از خارج از کشور تامین می شود افزود: هزینه این سمعک حدود 25میلیون تومان است و نیاز است خیران و دولت برای درمان این بیماران کمک کنند.

با اجرای این عمل موفقیت آمیز، بیماران کم شنوای استان های اصفهان ، چهار محال بختیاری ، یزد و استان های جنوبی می توانند درمان خود را درمرکز آموزشی و درمانی الزهرا اصفهان انجام دهند.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

newsha.ir


آدرس مطب : تهران ،انتهای خیابان امام خمینی سپه غربی نرسیده به بزرگراه یادگار امام خمینی ،پلاک 1386
تلفن : 66845959 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مرکز تخصصی نیوشامعرفی اپلیکیشن نیوشاآزمایش شنوایی اطفالبیوگرافیآشنایی با کم شنواییسمعک و توانبخشی شنواییکلینیک بدشنواییکلینیک وزوز گوشاینفوگرافمقالات عمومیاخبارآزمون های تشخیصیمقالات تخصصیگالری فیلمسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرصفحه اصلیمصاحبه هاسخن هفته