دکتر سعید ملایری

شنوایی شناسی


سمعک در سنین بالای 65 سال

قیمت سمعک دیجیتال

به گزارش واحد علمی موسسه ی دانش بنیان نیوشا و به نقل از خبرگزاری فارس، حمید جلیلوند در حاشیه ی هفدهمین کنگره شنوایی که با حضور اساتید داخلی و خارجی برگزار شد، حیطه های این کنگره را آشنایی با توانبخشی شنوایی و سمعک معرفی کرد.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اضافه کرد: آشنایی مردم با سمعک در حد آشنایی با یک پروتز بوده درحالیکه این مسئله بسیار حائز اهمیت است. همچنین این وسیله برای تقویت شنوایی بوده و اگر متناسب با وضعیت بیمار تنظیم نشود، آسیبهای برگشتناپذیری را به همراه دارد که در نهایت میتواند منجر به نیاز برای کاشت حلزون شود.

وی با تأکید بر اینکه سیستم بهداشتی باید با این قضیه آشنا باشد و توان علمی نیز برای اعضا ارتقا یابد، گفت: در حوزه سمعک همگام با استانداردهای جهان پیش نرفتهایم و حدود ۴۰ سال در این زمینه با برخی از کشورها اختلاف داریم.

جلیلوند با تأکید بر اینکه تلاش میکنیم خدمات مرتبط با سمعک را مطابق با استانداردهای روز دنیا ارائه دهیم، افزود: در دنیا ۲۰ درصد هزینه مرتبط با پروتز آن بوده و سایر هزینهها برای خدمات است و باید این خدمات تعرفهای متناسب و جداگانه داشته باشد.

دبیر انجمن شنواییشناسی ایران گفت: معمولاً افراد بالای ۶۵ سال از هر ۵ نفر آنها یک تا دو نفر به صورت میانگین نیاز به سمعک دارند و در ایران فاکتورهایی همچون نبود کنترل نویز یا آلودگیهای صوتی، ازدواجهای فامیلی، سبب شده که گاهی این آمار نیز بالاتر باشد.

جلیلوند اضافه کرد: اداره تجهیزات وزارت بهداشت سالانه حدود ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار سمعک ارائه میدهد و امروزه دیگر سمعکهای آنالوگ را توصیه نمیکنیم و استفاده از سمعکهای دیجیتال را باید مدنظر قرار دارد.

وی اضافه کرد: قیمت سمعک های دیجیتال 1.5تا ۱۶ میلیون تومان است که قیمت آن به فناوری و قابلیتهای آن بستگی دارد.

برای اطلاع دقیق از قیمت سمعک ها به صفحه ی خرید سمعک مراجعه کنید.

دبیر انجمن شنواییشناسی ایرانخاطرنشان کرد: عمر سمعک در اروپا و برخی از کشورهای آسیایی حدود ۳ سال است و در واقع توصیه میشود هر ۳ تا ۵ سال سمعک عوض شود و این در حالی بوده که علیرغم توجه سازمانهای بیمهگر طی سالهای اخیر، ولی این سازمانها تنها یک بار افراد مرتبط با این موضوع را تحت پوشش قرار میدهند.

منبع خبر : خبرگزاری فارس


آدرس مطب : تهران ،انتهای خیابان امام خمینی سپه غربی نرسیده به بزرگراه یادگار امام خمینی ،پلاک 1386
تلفن : 66845959 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مرکز تخصصی نیوشامعرفی اپلیکیشن نیوشابیوگرافیآشنایی با کم شنواییسمعک و توانبخشی شنواییکلینیک بدشنواییکلینیک وزوز گوشاینفوگرافمقالات عمومیاخبارآزمون های تشخیصیمقالات تخصصیگالری فیلمسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرصفحه اصلیمصاحبه هاسخن هفته