دکتر سعید ملایری

شنوایی شناسی


خرید اینترنتی سمعک ممنوع

دبیر انجمن علمی شنوایی شناسی ایران با بیان اینکه عده ای اقدام به فروش سمعک های دست دوم در صفحات اینترنتی میکنند، گفت: اغلب این سمعک ها از کارایی لازم برخوردار نبوده و باعث افت شنوایی بیمار خواهد شد.

حمید جلیلوند دبیر انجمن علمی شنوایی شناسی ایران در نشست خبری که به مناسبت روز جهانی ناشنوایان برگزار شد با اشاره به فروش سمعک های دست دوم در برخی از سایت ها و نرم افزارهای اینترنتی توضیح داد: متاسفانه در حال حاضر میبینیم که برخی اقدام به فروش سمعک های دست دوم در دیوار با قیمت هایی بالاتر از سمعک نو میکنند.

وی افزود: استفاده از اینگونه سمعک ها میتواند آسیب های جدی به شنوایی فرد وارد کند و همچنین در مواقعی بیمار برای خرید آنها دو برابر مبلغ سمعک نو هزینه ای پرداخت میکند و یک برابر آن را باید برای خدمات جانبی صرف کند.

دبیر انجمن علمی شنوایی شناسی ایران با بیان اینکه تجویز سمعک در مطب با توجه به میزان کم شنوایی افراد تجویز میشود گفت: عمده سمعک های موجود در این سایت ها از نوع آنالوگ هستند و هیچ نظارتی بر این موضوع صورت نمی گیرد.

وی با اشاره به اینکه نام تمام شرکت های واردکننده سمعک در سایت اداره تجهیزات وزارت بهداشت وجود دارد توضیح داد: بیشتر تولیدکننده های سمعک کشورهای اروپایی و تعدادی کشور آمریکایی هستند که واردات از آنها به صورت مجاز انجام میشود و این شرکت ها خدمات پس از فروش نیز به مشتری ارائه میدهند. برندهایی که در ایران فعالیت دارند عبارت اند از سمعک اتیکن، سمعک برنافن،سمعک زیمنس،سمعک فوناک،سمعک بلتون و …

جلیلوند با بیان اینکه رنج قیمت سمعک در بازار بین 2 تا 3 میلیون تومان است توضیح داد: عده ای در بازار خیابان جمهوری سمعک های بی کیفیت را با مبالغ بعضا بسیار بالاتر از این قیمت به دست بیمار میرسانند و استفاده از آنها باعث افت شنوایی بیمار خواهد شد. از سویی سمعک هایی که در اینترنت فروخته می شوند بدون تنظیم بوده و هیچ کاربری پزشکی ندارند. لذا خرید سمعک آنلاین به هیچ عنوان به هم میهنان عزیز توصیه نمی شود.

شما می توانید برای آشنایی با مدل های سمعک های مختلف و اطلاع ازشرایط ویژه فروش سمعک با مرکز تخصصی نیوشا در ارتباط باشید.

منبع: خبرگزاری فارس


آدرس مطب : تهران ،انتهای خیابان امام خمینی سپه غربی نرسیده به بزرگراه یادگار امام خمینی ،پلاک 1386
تلفن : 66845959 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مرکز تخصصی نیوشامعرفی اپلیکیشن نیوشابیوگرافیآشنایی با کم شنواییسمعک و توانبخشی شنواییکلینیک بدشنواییکلینیک وزوز گوشاینفوگرافمقالات عمومیاخبارآزمون های تشخیصیمقالات تخصصیگالری فیلمسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرصفحه اصلیمصاحبه هاسخن هفته