دکتر سعید ملایری

شنوایی شناسی


۱۵درصد افراد به وزوز گوش دچار می شوند

دکترسعید ملایری در گفتوگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس در پاسخ به سؤال یکی از شهروندان درباره وزوز گوش، اظهار داشت: وزوز گوش، زنگ زدن گوش است بدون اینکه صدای خارجی وجود داشته باشد، این عارضه به عنوان بیماری مستقل درنظر گرفته نمیشود، بلکه بیشتر علامت است.

نایب رئیس انجمن علمی شنواییشناسی ایران گفت: سر و صدا، مصرف برخی داروها، ضربه به سر و استرس جزو علل وزوز گوش هستند و طبق آمارها 10 تا 15 درصد افراد به ویژه در سنین سالمندی ممکن است به وزوز گوش مبتلا شوند.

سر و صدا،برخی داروها،ضربه به سر و استرس علل وزوز گوش

مدرس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با بیان علل وزوز گوش گفت: در معرض سر و صدای بلند قرار گرفتن، استفاده از داروهای مسمومیتزای گوش و برخی آنتیبیوتیکها، ضربه به سر و استرس میتواند موجب وزوز گوش شود.

نایب رئیس انجمن علمی شنواییشناسی ایران ادامه داد: افرادی که در کارخانجات یا محیطهای پر سر و صدا مشغول فعالیت هستند، به احتمال زیاد به وزوز گوش مبتلا میشوند، همچنین بیش از 20 دارو شناسایی شده است که یکی از عوارض جانبی آن وزوز گوش است.

ملایری گفت: استرسی یکی از عواملی است که میتوند منجر به وزوز گوش شود، تحقیقات نشان می دهد بسیاری از مبتلایان به وزوز گوش دچار نوعی تنش در سیستمهای شنوایی و مسیرهای پردازش عصب شنوایی هستند و استرس خانوادگی و اجتماعی میتواند تنش را به عارضهای مداوم به نام وزوز گوش تبدیل کند.

ادامه مطلب ....

منبع : قطره


آدرس مطب : تهران ،انتهای خیابان امام خمینی سپه غربی نرسیده به بزرگراه یادگار امام خمینی ،پلاک 1386
تلفن : 66845959 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مرکز تخصصی نیوشامعرفی اپلیکیشن نیوشاچگونه درد عفونت گوش را تسآزمایش شنوایی اطفالبیوگرافیآشنایی با کم شنواییسمعک و توانبخشی شنواییکلینیک بدشنواییکلینیک وزوز گوشاینفوگرافمقالات عمومیاخبارآزمون های تشخیصیمقالات تخصصیگالری فیلمسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرمصاحبه هاصفحه اصلیسخن هفته