دکتر سعید ملایری

شنوایی شناسی


درمان کم شنوایی های ناگهانی با اکسیژن پرفشار

درمان با استفاده از اکسیژن پر فشار ممکن است برای کم شنوایی های ناگهانی مفید باشد.
استفاده از اکسیژن تراپی پرفشار (که در آن بیماران اکسیژن خالصِ پرفشار را توسط یک محفظه دریافت می کنند) به همراه درمان پزشکی رایج در بیمارانی که کم شنوایی ناگهانی را تجربه کرده اند، ممکن است باعث بازگشتِ کل یا بخشی از شنوایی آن ها شود.

کم شنوایی ناگهانی (Sudden hearing loss ) که با نام کم شنوایی حسی-عصبی ناگهانی (SSHL) نیز شناخته می شود، در طی چند روز اتفاق می افتد و معمولا علل شناخته شده ای ندارد. یک مطالعه نتایج 19 تحقیق که شامل نتایج 3 کیس کلینیکی تصادفی نیز بود را بررسی و ترکیب کرده و توصیه می کند افراد مبتلا به کم شنوایی ناگهانی که افت شنوایی شدید تا عمیق دارند و یا افرادی که از درمان های پزشکی معمول نتیجه نگرفته اند، از اکسیژن تراپی پرفشار استفاده کنند.

محدودیت این مطالعه این است که چون بسیاری از بیماران مبتلا به کم شنوایی ناگهانی خودبهخود بهبود می یابند، پس بررسی میزان پاسخ دهی درمان ممکن است دقیق نباشد.

منبع: AudiologyOnline


آدرس مطب : تهران ،انتهای خیابان امام خمینی سپه غربی نرسیده به بزرگراه یادگار امام خمینی ،پلاک 1386
تلفن : 66845959 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مرکز تخصصی نیوشامعرفی اپلیکیشن نیوشاچگونه درد عفونت گوش را تسآزمایش شنوایی اطفالبیوگرافیآشنایی با کم شنواییسمعک و توانبخشی شنواییکلینیک بدشنواییکلینیک وزوز گوشاینفوگرافمقالات عمومیاخبارآزمون های تشخیصیمقالات تخصصیگالری فیلمسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرصفحه اصلیمصاحبه هاسخن هفته