دکتر سعید ملایری

شنوایی شناسی


اگر مدام صدای ویزویز می شنوید این مطلب را بخوانید

شنیدن صدای ممتد در یک یا هر دو گوش که نمیدانی از چه منبعی در سرت میپیچد، بسیار آزاردهنده است.
وزوز گوش تنها یک نشانه است و به خودی خود بیماری محسوب نمیشود، یعنی حاکی از بروز اختلالاتی در سیستم شنوایی است که حلزون داخلی گوش را درگیر کرده است و نه تنها سالمندان بلکه حتی کودکان هم به آن دجار می‍شوند. در این باره بیشتر بدانید.
اگر بتوان برای چنین اختلالی علتی پیدا کرد یعنی این مشکل ناشی از مصرف برخی داروها، افزایش فشار خون یا وجود تومور ناشناخته در گوش میانی یا سیستم اعصاب شنوایی تشخیص داده شود، میتوان به درمان آن امیدوار بود، اما چنین اتفاقی فقط در ۱۵ درصد موارد بروز وزوز گوش اتفاق میافتد.
در بیش از ۸۰ درصد موارد به علتهای ناشناخته و تحت تاثیر زندگی پرتنش و همراه با استرس، افزایش سن، رعایت نکردن بهداشت صوتی، آلودگی صوتی و حتی آلودگی هوا بروز پیدا میکند.پس تلاش برای ایجاد محیط سالم و دوری از استرس و تنش یکی از مهمترین عوامل در پیشگیری و درمان حمایتی وزوز گوش است یعنی در کاهش و کنترل اثرات زیانبار آن موثر است.
صدای وزوز را میشنوی
جهت مشاهده ادامه مطلب
👈اینجا را کلیک کنید👉 کنید .


آدرس مطب : تهران ،انتهای خیابان امام خمینی سپه غربی نرسیده به بزرگراه یادگار امام خمینی ،پلاک 1386
تلفن : 66845959 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مرکز تخصصی نیوشامعرفی اپلیکیشن نیوشاچگونه درد عفونت گوش را تسآزمایش شنوایی اطفالبیوگرافیآشنایی با کم شنواییسمعک و توانبخشی شنواییکلینیک بدشنواییکلینیک وزوز گوشاینفوگرافمقالات عمومیاخبارآزمون های تشخیصیمقالات تخصصیگالری فیلمسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرصفحه اصلیمصاحبه هاسخن هفته