دکتر سعید ملایری

شنوایی شناسی


راهکارهای کنترل عفونت مراکز شنوایی،در روزهای شیوع کرونا

کرونا

شما به عنوان یک شنوایی شناس با توجه به برنامه ای که برای کلینیک خود دارید، ممکن است در دوران شیوع کرونا به مراجعین خود در مدت زمان محدود ویا فقط در موارد اورژانسی نوبت اختصاص دهید. با طول کشیدن مدت زمان بیماری، برخی کلینیک ها سرمایه گذاری بر روی راهکار های تله ادیولوژی برای آموزش بیماران، رفع مشکلات سمعک و یا حتی تربیت شنیداری را شروع کرده اند.

شیوع کرونا آرامش بخشیدن و اهمیت دادن به مراجعین با راهکار های کنترل عفونت در مطب

اما به ناچار زمان هایی پیش خواهد آمد که ما مجبور شویم مراجعین خود را به صورت حضوری پذیرش کنیم. وقتی مراجعین قرار است به صورت حضوری به کلینیک مراجعه کنند، استراتژی هایی وجود دارد که احتمال شیوع عفونت را کاهش می دهد.

در ابتدا، قبل از گشایش درب های کلینیک، تمام سطوحی که ممکن است مراجع با آن ها در تماس باشد باید ضدعفونی شده و تجهیزات حفاظت شخصی مثل ماسک، شیلد، دستکش، مایع و اسپری ضد عفونی در دسترس باشد.

تله ادیولوژی در کرونا

همچنین شما باید پروتکل های دولتی را بررسی کنید تا ببینید ارائه کدام خدمات مجاز بوده و کدام خدمات باید به تعویق انداخته شوند.

هنگام نیاز به خدمات تعمیر، سمعک را از کنار ماشین تحویل گرفته و از مراجع خود بخواهید که در ماشین منتظر بماند. می توانید از مراجع خود بخواهید که هنگام رسیدن به پارکینگ مرکز با شما تماس بگیرد تا او را ملاقات کرده و قطعه ی مورد نظر را تعویض کنید.

تعداد کارکنان مرکز را کاهش دهید.

نوبت دهی را با فاصله ی زمانی مناسب انجام دهید، تا وقت کافی برای ضدعفونی تجهیزات داشته باشید و همچنین از تجمع بیماران جلوگیری شود.

با رعایت راهکار های کنترل عفونت و فاصله گذاری اجتماعی در دروان شیوع کرونا به مراجعین خود نشان می دهیم که ما به همه ی ابعاد سلامتی و تندرستی آن ها اهمیت می دهیم.

منبع: گروه علمی موسسه دانش بنیان نیوشا


آدرس مطب : تهران ،انتهای خیابان امام خمینی سپه غربی نرسیده به بزرگراه یادگار امام خمینی ،پلاک 1386
تلفن : 66845959 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مرکز تخصصی نیوشامعرفی اپلیکیشن نیوشابیوگرافیآشنایی با کم شنواییسمعک و توانبخشی شنواییکلینیک بدشنواییکلینیک وزوز گوشاینفوگرافمقالات عمومیاخبارآزمون های تشخیصیمقالات تخصصیگالری فیلمسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرصفحه اصلیمصاحبه هاسخن هفته