دکتر سعید ملایری

شنوایی شناسی


خداحافظی ناشنوایان با دغدغه های وسایل کمک شنوایی

امروز دیگر دغدغه اصلی و همیشگی کم شنوایان و ناشنوایان کشورمان به فراموشی سپرده شده است چراکه اکنون با پیشرفت های قابل توجه ایران در حوزه کاشت حلزون دستگاه های شنوایی بسیار کوچکی ابداع و ساخته شده است که به این دغدغه ها پایان داده است.

امروزه مدارهای پردازشی سیستم های کاشت حلزون به منظور بهبود درک گفتار و موسیقی بسیار پیشرفت کرده و به بسیاری از نگرانی هایی که همواره دامن گیر کم شنوایان و ناشنوایان از نظر حضور در جامعه و محیط های اجتماعی به واسطه استفاده از وسایل کمک شنوایی بوده پایان داده است.

نکته مهمی که دکتر سعید ملایری دبیر علمی دومین سمپوزیوم علمی فرهنگی آموزشی خانواده و کودک کم شنوا و ناشنوا هم به آن اشاره کرده سرعت پیشرفت ها و تغییرات در زمینه کاشت حلزون در ایران بسیار بالا است و از آنجا که تشخیص زود هنگام اختلالات مادرزادی ناشنوایی امکان پذیر بوده و هزینه بسیار کمتری نسبت به سایر معلولیت ها دارد می توان این مهم را در قالب غربالگری در کشور توسعه داد.

وی در این سمپوزیوم افزود: بخش نخست این سمینار به تبادل دانش میان مراکزی که دست اندرکار آموزش کودکان کم شنوا با روش شفاهی شنیداری است برگزار شده و بخش دوم هم جشنواره ای برای معرفی خانواده هایی است که موفقیت هایی در این زمینه کسب کرده اند. وی گفت: با توجه به اینکه بخشی از کار آموزش کودکان کم شنوا وابسته به تکنولوژی و دانش روز به ویژه فناوری های موجود در حوزه سمعک و کاشت حلزون است روز به روز شاهد پیشرفت هایی در این زمینه هستیم. وی با بیان اینکه حوزه کاشت حلزون وابسته به دانش الکترونیک است افزود: مدارات پردازشی سیستم های کاست حلزون در جهت بهبود درک گفتار و همین طور درک موسیقی و بسیاری داشته است. منبع : باشگاه خبر نگاران
آدرس مطب : تهران ،انتهای خیابان امام خمینی سپه غربی نرسیده به بزرگراه یادگار امام خمینی ،پلاک 1386
تلفن : 66845959 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

samane [ 1392-07-14 ]
مطالبتون در سمپوزیوم خیلی خوی یود واقعا استفاده کردیم ولی اصلا نظم خوبی نداشت

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مرکز تخصصی نیوشامعرفی اپلیکیشن نیوشابیوگرافیآشنایی با کم شنواییسمعک و توانبخشی شنواییکلینیک بدشنواییکلینیک وزوز گوشاینفوگرافمقالات عمومیاخبارآزمون های تشخیصیمقالات تخصصیگالری فیلمسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرمصاحبه هاصفحه اصلیسخن هفته